2020 Turkopoly İngilizce Tasarım Projesi (ÖZGÜNDÜR)

TURKOPOLY – Tasarım Projesi 2020 http://www.ingilizcekampus.com

Projenin Amacı:

İngilizce kelimelerin kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesinde araç gereç (materyal) kullanımın önemini vurgulamak,  Öğrencilerin işlemiş oldukları ünitelerde kazanımlara ne kadar ulaştıklarını gözlemlemek.

Hipotez:

İngilizce kelimelerin kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesinde araç gereç (materyal) kullanımın önemini ortaya koymak, Öğrencilerin derslerdeki kazanımları ne ölçüde öğrendiklerini gözlemlemek.

Projenin Özeti:

Bu projede öğrenciler karşılarına çıkan engelleri aşarak Turkopoly’i ilk bitiren olmak için yarışmaktadır. Attıkları zardan sonra çıkan rakam kadar ilerleyerek karşılarına çıkan görevleri tamamlayıp yarışmayı tamamlamaları gerekmektedir.

 

Uygulanan Yöntem ve Aşamalar

1 ZAR YAPILIR. 4 ÖĞRENCİ BERABER OYNAYABİLİR. ZAR ATILIR VE O SAYI KADAR İLERLENİR. TURU ÖNCE BİTİREN KAZANIR. ZAR ATILDIĞINDA ÇOCUK GİTTİĞİ SORUYU YA DA GÖREVİ BİLEMEZSE ESKİ KUTUCUĞUNA GERİ DÖNER.
TEACHER KUTUCUĞUNDA ÖĞRETMEN İSTEDİĞİNİ SORUP GÖREV VEREBİLİR. BU SORULAR ÜNİTEDE ÖĞRENMİŞ OLDUKLARI KELİME VEYA YAPILARLA İLGİLİ OLMALIDIR. ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERE ÖNCEDEN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU RENKLİ ZARFLAR İÇERİSİNDEKİ ÜNİTE İLE İLGİLİ SORULARI DA VEREBİLİR.

GÖREV KARTI: İNGİLİZCE KOMUTLAR ve TAKLİTLER YER ALABİLİR
SORU KARTI:  İNGİLİZCE TÜRKÇE KARŞILIK ,ZIT ANLAMLI ,EŞ ANLAMLI KELİME, CÜMLE KURMA VB.

 

 

Kullanılan Malzemeler:

Mukavva Karton

Renkli Kalemler

Renkli Zarflar

Proje Sonuçları:

Öğrenciler eğlenerek ve yarışma havası içinde ünitedeki bilgilerini ölçme fırsatı buldu . Ayrıca ders öğretmeni öğrencilerinin performansına bakarak ünitedeki kazanımlarla ilgili değerlendirme yapma imkanı buldu.

Öneri ve Değerlendirme:

Tasarlanan bu projeden yararlanarak İngilizce dersinde kelimelerin öğrenilmesine katkı sağlanmış ve araç gereçlerin ders ortamını daha etkili ve zevkli bir hale getirdiği görülmüştür. Yaparak-yaşayarak öğrenme sağlanmış oldu.

Danışman Öğretmen:                                                  Görevli Öğrenciler:

 

2020 Turkopoly İngilizce Tasarım Projesi (ÖZGÜNDÜR) günceldir.Sitemiz tarafından hazırlanan projemiz öğrencilerinizin Tübitak projeleri sayesinde eğlenceli bir şekilde yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracak ve yaparak yaşayarak öğrenmeyi destekleyecek bir Tübitak Projesidir. Amaç yöntem sonuç gibi maddeler dosya içindedir.

Word dosyasını indirmek için Tıkla İndir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir