Ana Sayfa / Games / 5th Grade Games / 5. Sınıf İngilizce 6. Ünite Movies Interactive Games

5. Sınıf İngilizce 6. Ünite Movies Interactive Games

5. Sınıf İngilizce 6. Ünite Movies Interactive Games

Bu ünitede yer alan sıklıkla kullanılan önemli kelimeleri kullanarak birbirinden eğlenceli oyunlar hazırladık. İnteraktif olarak hazırladığımız oyunları derslerinizde kullanarak daha eğlenceli ve etkileşimli bir ortam oluşturabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli oyunları öğrencileriniz oynarken birçok kelimeyi ve ifadeyi tekrar etmiş olacak. (Interactive Games)

 

1. Jeopardy Game

Jeopardy oyunu sunduğu yarışma ortamı ile hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Bu eğlenceli oyunla birlikte 2-4 arası gruplar farklı kategorilere göre yarışacaklar. Ayrıca oyunda kullanılan kelimeleri de kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için indirdiğiniz klasörde yer alan text dosyasını açıp kelimeleri değiştirebilirsiniz ve istediğiniz kelimelerden yepyeni bir jeopardy oyunu hazırlayabilirsiniz. Şimdi resme tıklayarak oyunu indirebilirsiniz ve Jeopardy oyununun tadını öğrencilerinizle birlikte çıkarabilirsiniz.

 

2. Word Master

Word Master oyunu televizyonda yayınlanan kelime oyunun birebir aynısıdır. Öğrencilerin grup olarak yarışabileceği bu oyunda öğrendikleri kelimeleri spelling becerisiyle test edebilecekler. Spelling becerisini test etmek için oldukça uygun bir oyundur. Bu oyunda öğrenciler hatırlamadıkları kelimeler için harf alabilirler ve doğru tahminlere ulaşabilirler. Ayrıca oyunda kullanmak istediğiniz kelimeleri kolaylıkla oyuna ekleyebilirsiniz ya da istemediğiniz kelimeleri çıkartabilirsiniz. Tek yapmanız gereken indirdiğiniz klasörde yer alan text dosyasını açarak oyun üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Şimdi resme tıklayarak oyunu indirebilirsiniz ve Word Master oyununun tadını öğrencilerinizle birlikte çıkarabilirsiniz.

 

3. Jewels of Wisdom

Jewels of Wisdom ünitede yer alan kelimelerin kalıcılığını eğlenceli bir şekilde arttıran bir oyun. Candy Crush oyununa benzer olan bu oyunda öğrenciler kelimeler ile anlamlarını eşleştirirken aynı renkleri üç tane olacak şekilde yan yana getirerek daha fazla puan kazanabilirler. Oyunda yer alan kelimeler genellikle ünite içinde en çok kullanılan ve en başta öğrenilmesi gereken kelimelerden oluşmaktadır. Ayrıca oyunda yer alan kelimeleri kullanmak istemezseniz cram üzerinden istediğiniz kelimeleri girerek kendi Jewels of Wisdow oyununuzu hazırlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan resme tıklayın ve eğlenceli bir oyunun tadını öğrencilerinizle birlikte çıkarın.

 

4. Stellar Speller

Stellar Speller oyunu kelime öğrenmeyi oldukça eğlenceli hale getirirken spelling becerisini doğrudan test eden bir oyundur. Oyunda yer alan 15 kelimeyi uzayda bir yolculuğa çıkararak öğrenebilirsiniz. Uzay gemisine atlayıp uzaylı istilasına karşı doğru harfleri vurarak karşı durabilirsiniz. Ekstra güç objelerini elde edip oyunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca oyunda yer alan kelimeleri kullanmak istemezseniz cram üzerinden istediğiniz kelimeleri girerek kendi Stellar Speller oyununuzu hazırlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan resme tıklayın ve eğlenceli bir oyunun tadını öğrencilerinizle birlikte çıkarın.

Bu habere de bakabilirisiniz

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Kelimeleri ve Konu Anlatımı

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Kelimeleri ve Konu Anlatımı  kanalımız İngilizce Kampüs tarafından eksiklerinizi görmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir